Egy munkahelyen mindig nagy kérdés, hogy egy vezető mennyire áll ki az alkalmazott mellett, ha hibázik. Az még fejvakarósabb helyzet, ha az alkalmazott törvényt is sért és főleg, ha egy olyan állami szervről van szó, ami a törvények érvényesüléséért felelős, az ügyészség. Az Európai Unió ezért nem véletlenül van kiakadva a választási autokrácia hibrid rezsimmel* igazságszolgáltatására, mivel ilyen még Ukrajnában sem mehetne, amit az V. és XIII. Kerületi Ügyészség dr. Nagy Gabriella >kitüntetése>>> vezető ügyész főszerepében eljátszik. A munkáltatója, a Fővárosi Főügyészség egyelőre csak hallgat.
Korábbi cikkben>>> már bemutattuk, hogy alapvetően törvénytelenül működik ez az ügyészség, mivel a 30 napos határidőket 90 napon túl tudják csak teljesíteni. Ez a probléma az alábbi határozatukba is begyűrűzött és szemrebbenés nélkül meghosszabbíthatta a büntetőügyet a kifutott határidőn túl. Első ránézésre minden rendben is lenne…
Viszont ha megvizsgáljuk a határozat keltezésének körülményeit, nem véletlenül fogtak kapkodásba a fenti 25.01.13-a körül, mivel a kétéves határidejük lejárt a hosszabbítás lehetőségére, így megszűnt volna az ügy. Minden törvényes is lenne, ha ez 13-án történt volna meg, de a hivatalos irat arról árulkodik, hogy megcsúsztak és ezt csak 01.28-án tették meg.
Az ügyészség közokirat hamisítását Nagy Gabriella vezető szentesíthette az elektronikus aláírásával, amivel szintén 01.28-án látta el. A kerületi ügyészség csak sunyít, lehet, hogy ők már többet tudnak, hogyan lehet egy ilyen hamisítást is megúszni?!
A felettes szervének, a Fővárosi Főügyészségnek feljelentés lett benyújtva, de ugye itt is felmerült, hogy ugyanaz az ügyészségi szerv elfogultság nélkül hogyan tudná kivizsgálni saját maga törvénytelenségét? Hát megmutatták, hogy nem szégyenlősek, le is írták, hogy nincs itt semmi látnivaló, így kaptak egy erősebb panaszbeadványt. Ezért vettük a fáradtságot és becsöngettünk a kerületi ügyészségre, hogy további bizonyítékot szerezzünk.
Hozták a balkáni stílusukat és a büntetőeljárási törvénnyel szembe menve megtagadták az iratbetekintést, annak ellenére, hogy a Be. tv. szerint minden adott volt. Az ügyeletes ügyész felháborodott a kérdések hallatán, az egyértelmű válaszokat kerülte, de végül annyit sikerült kiszedni belőle, hogy más hatályos, aláírt irat nem áll rendelkezésükre. Tehát az egyetlen létezőt megvariálhatták, úgy hogy nekik a legkedvezőbb helyzetet teremtse, megsértve a törvényeket.
Az érintett ügyész kifogyott a szavakból, pontos törvényi hivatkozással nem tudott élni, hogy mire hivatkozva tagadja meg az érintett irat megtekintését. Elszaladt Nagy Gabriellához, akitől a köv. utasítást kapta:
Az érkező biztonsági őrök egyike láthatóan külföldi volt és a magyar nyelvvel is nehezen bírt. Nagy Gabriella vezető ügyész utasítására a biztonságiak először kivették a széket a kolléga alól, kilökték az irodából, majd kidobták az ügyészség főbejáratán az utcára. Az ügyészség őrzését és a munka piszkos részét Pintér Sándor belügyminiszter korábbi államtitkára, egykori III/II-es tiszt, Tasnádi Lászlónak a cége, az ESG Holding Zrt. végzi el, ami javarészt állami cégeknek dolgozik. Részvényesei között a Petti Csaba vezette Flex Management Zrt. is szerepel, aki az államilag kreált győri Széchenyi István Egyetemért Alapítvány kuratórium tagjai között is feltűnik.
Megkerestük Nagy Gabriella munkáltatóját, a Fővárosi Főügyészségen dr. Szalóki Zoltán főügyészt, hogy neki mennyire fér bele ez a törvénytelenség és meddig „élvezhetjük” még az ügyészség élén a kiváló szakmai produkcióját. Válaszát itt fogjuk közzé tenni.
* 2022. szeptember 15-én az Európai Parlament nagy többséggel elfogadta a Gwendoline-jelentést, ami kimondta, hogy Magyarország egy választási autokrácia hibrid rezsimmel. A definíció és a való élet szerint is nagyvonalakban ez azt jelenti, hogy a demokratikus intézmények csak látszatkeltés céljából üzemelnek és a tekintélyelvű kormányzati rendszert szolgálják.
Az egészében megjelenített személyek közszereplők, akik közhatalmat gyakorolnak. A közszereplést vállaló személyeknek vállalni kell azt is, hogy mind a sajtó, mind pedig a szélesebb közvélemény figyelemmel kíséri minden szavukat és cselekedetüket, így nagyobb türelmet kell tanúsítaniuk a kritikai megnyilvánulásokkal szemben. A cikk minden állítása bizonyítékolt.